Subskrybuj:
Komentarze do posta (Atom)
*tekst pochodzi ze strony G.R.H. "Czata 49", http://www.czata49.pl/
>> WYSTAWA POKONKURSOWA „POWSTAŃCZA ULICA 1944”
W maju został rozpisany konkurs dla mieszkańców Dzielnicy Włoch na stworzenie własnego komentarza na temat Powstania Warszawskiego we formie wypowiedzi plastycznej. Pod koniec lipca jury wytypuje najciekawsze prace.
>> WARSZTATY PLASTYCZNE DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
I. Wspólne budowanie opancerzonego samochodu powstańczego – „Kubusia”
II. Poczta powstańcza
III. Malowanie twarzy
>>PAMIĄTKOWE ZDJĘCIA
Plansza z postacią Powstańca przy której będzie można zrobić sobie zdjęcie
g. 17.00 - godzina „W”
CZĘŚĆ II
g. 17.30, Okęcka Sala Widowiskowa, ul. 1 Sierpnia 36a
>> „POWSTANIE WARSZAWSKIE” - WYSTAWA RYCINCH ANDRZEJA KOWALCZYKA
Podczas wystawy będzie wyświetlany film Franciszka Kuduka z 1988 o grafikach artysty, z cyklu „37 milionów”.
ANDRZEJ KOWALCZYK, ur. 1951 w Krakowie. W latach 1970-1975 - studiował w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Grafiki w pracowni prof. Mieczysława Wejmana. Od1973 pracował jako ilustrator i redaktor graficzny tygodnika „Przekrój”. Po rezygnacji z pracy w tygodniku, od r, 2000 realziuje się jako malarz, grafik, rysownik i ilustrator, szczególnie w Danii.
Wziął udział w ok. 100 wystawach indywidualnych, zbiorowych i konkursach.
>> FILM PT. "NA SKRZYDŁACH NADZIEI".
Film udostępniony dzięku uprzejmości "Discovery Historia"
>> KONCERT PIOSENEK POWSTAŃCZYCH W WYKONANIU KATARZYNY WARNO Z ZESPOŁEM
KATARZYNA WARNO, Absolwentka Wydziału Psychologii UW. Swoją muzyczną pasję rozwijała na licznych warsztatach jazzowych m.in. w Puławach oraz Neunkirchen wNiemczech. W 999 roku w Warszawie zdobyła I nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie na Interpretację Piosenek Agnieszki Osieckiej i do tej pory czuje się najbardziej związana właśnie z tym Festiwalem. Po "Osieckiej" posypały się dalsze zaproszenia, które zaowocowały m.in. II nagrodą na Ogólnopolskich Spotkaniach Zamkowych w Olsztynie (1999), II nagrodą na Ogólnopolskim Festiwalu "Sztuki Słowa" w Elblągu (2000), III nagrodą na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie (2001). Zapraszano ją do udziału w licznych koncertach telewizyjnych i radiowych, oraz nagrań studyjnych, gdzie śpiewała u boku takich gwiazd jak: Magda Umer, Hanna Banaszak, Anna Serafińska, Iza Zając, czy Stanisław Sojka, który był jej gościem specjalnym podczas recitalu na Warszawskiej Scenie Lapidarium we wrześniu 2001 roku. Jej jazzowe interpretacje Pieśni Wielkopostnych, przygotowane na początku 2002 roku, zyskały uznanie Programu III PR, co zaowocowało dużym koncertem w radiowym Studiu im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie w marcu 2002 roku. W swojej drodze artystycznej najbardziej ceni sobie współpracę ze znakomitym pianistą jazzowym oraz aranżerem – Bogdanem Hołownią (zdobywcą Fryderyka 2000), z którym wspólnie przygotowali recital złożony głównie z piosenek Agnieszki Osieckiej oraz Kabaretu Starszych Panów. Ostatnio można usłyszeć ją obok m.in. Katarzyny Skrzyneckiej, Wiktora Zborowskiego, Roberta Janowskiego, Stanisławy Celińskiej, w koncercie wyreżyserowanym przez Jerzego Satanowskiego pt. "Stop Klatka" - poświęconym twórczości Jonasza Kofty.
CZĘŚĆ III
2.08.2008, ul. 1 Sierpnia 36a
10.00-13.00 - WARSZTATY PLASTYCZNE DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz